Elektronik Atıklar Geri Dönüşecek


Gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakabilmek amacıyla geri dönüşüm konusunda çalışmalar yapan Yenimahalle Belediyesi, ilçedeki 2 farklı noktaya elektronik atık kutusu yerleştirdi.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nin önüne ve Özevler Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Konukevi’nin bahçesine konumlandırılan elektronik atık kutuları vatandaşların hizmetine sunuldu. Yenimahalle Belediyesi ve Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜBİSAD) ortaklığında gerçekleştirilen çalışma ile Yenimahalleliler, e-atıklarını bu kutulara atarak bu çevreye verecekleri olumsuz etkilerin önüne geçmiş olacak.

BÜYÜK ATIKLAR EVDEN ALINACAK

Elektronik atık kutusuna faks, telefon, televizyon, CD çalar, monitör, bilgisayar, TV gibi her türlü elektronik atık atılabilecek. Ayrıca daha büyük çaplı elektronik atıkları belediye evlerden ücretsiz olarak alacak. Öte yandan ilçedeki okullar arasında düzenlenen ‘Elektronik Atık Toplama Yarışması’ da devam ediyor. 19 Mayıs’a dek sürecek yarışma sayesinde ile tonlarca elektronik atık toplanacak.

Haber içeriğine buradan ulaşabilirsiniz;

https://www.hurriyet.com.tr/elektronik-atiklar-geri-donusecek-40428351